Jaký je Citroën C3 Picasso BlueHDi 100?

15. leden 2016 | 11.04 |

Citroen C3 Picasso není na trhu žádnou novinkou, ale ostříleným matadorem. Po silnicích se prohání od roku 2009. Za tu dobu si získal spoustu spokojených majitelů, ale jaký doopravdy je?
C3 Picasso dostal do vínku nadčasový design, který je ve srovnání s konkurencí stále aktuální. Při prvním pohledu je patrné, že tohle auto je MPV. Vysoká střecha se nezvažuje ani směrem k zadní části vozu. Citroën plně splnil svůj cíl - na co nejmenší ploše nabídnout co největší prostor.
C3 patří do kategorie malých vozů. Vůz je dlouhý 4 101 mm, široký 1 766 mm a vysoký 1 670 mm. Rozvor dosahuje 2 540 mm. Výhodou je i to, že zadní sedadla lze podélně posouvat v poměru 40:60, čímž získáte dodatečný prostor.


Tachometr, otáčkoměr, navigace a všechny podstatné informace, které potřebujete k řízení, jsou zobrazovány uprostřed palubní desky na třech displejích. Ty jsou dobře ovladatelné a uživatelsky přehledné.
I přes malé rozměry je uvnitř vozu relativně mnoho místa.Posádka má nadbytek místa například nad hlavou. Velký je zavazadlový prostor, který má objem 385 litrů. Po sklopení zadních sedadel do něj majitel naloží úctyhodných 1 506 litrů.


Nabízený motor s přívlastkem BlueHDi splňuje normu Euro 6. Na plnění přísnější emisní normy používá pohonná jednotka močovinu. Kromě nižšího množství emisí má i vyšší výkon při stejné spotřebě (ve městě 4,7 l). Podvozek je nastaven komfortně. Nekvalitní silnice automobil zvládá dobře. S vozem je radost parkovat.
Co říct na závěr? Citroen C3 Picasso dokáže nabídnout zajímavý vnitřní prostor a stylový zevnějšek. I přesto, že C3 Picasso již není nejmladší, stále drží krok s konkurencí. Vzhledem k ceně, to může být dobrá volba pro každého, kdo chce kvalitní malý vůz s velkým zavazadlovým prostorem.


V nejvyšší výbavě získáte 16 palcová litá kola, tempomat, Bluetooth, dvouzónovou klimatizaci, parkovací asistent, LED denní svícení, stolečky pro cestující na zadních sedadlech, tmavá skla, sluneční clony v zadních dveřích nebo kožený volant. To je velmi slušná nabídka, která uspokojí většinu zákazníků.


Nový naftový motor splňuje přesně to, co od něj člověk očekává. Je úsporný a pružný. Hodí se na jízdy mimo města, kde jeho apetit klesá na úplné minimum. Automobil zvládne odvézt rodinu ale i větší náklad. Kromě toho vozidlo může zaujmout i svým avantgardním designem, který při jiných vozidlech z kategorie mini MPV nenajdete.
C3 Picasso tak mohu s klidným srdcem doporučit.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře